Корзина
28 отзывов
+380445311909
Антимагнітні пломби
Контакты
ЧП «НПП ПУ»
+38044531-19-09
+38099422-30-87
+38067885-57-51
Владимир Слизков
УкраинаКиевул. Кулибина, 4/203062
Карта

Антимагнітні пломби

Антимагнітні пломби

Серед показників ефективності будь-якого енергетичного підприємства важливе місце посідають втрати енергії в споживчих мережах, які можуть бути не лише наслідком поганого технічного стану енергомережі, але й показником розкрадання енергії. Ця проблема стала справжнім «головним болем» багатьох енергетичних підприємств, чиї фахівці справедливо зазначають, що методи контролю роботи енергомережі постійно відстають від нових способів розкрадання енергії.

Чому ж крадуть енергію? У першу чергу, через вади в конструкції приладів її обліку, а також через високі тарифи й недосконалості вітчизняного законодавства, що не дозволяє притягти до відповідальності несумлінних споживачів. Конструктивні недоліки приладів обліку в цьому переліку є головними, тому що блокування лічильного механізму приладу досить просте й пов'язане із впливом зовнішнього магнітного поля на його рухомі частини. У випадку електролічильників це можливо тому, що в їхній конструкції є вимірювальні мікросхеми й трансформатори струму, які мають феромагнітні сердечники. У результаті такого зовнішнього магнітного впливу, лічильник дає або негативну похибку, або просто зупиняється. Прилади обліку витрат води реагують на зовнішній магніт, оскільки мають два невеликих магніти, закріплені на турбіні й на лічильному механізмі.

Магнітного впливу не можуть уникнути навіть поліпшені моделі лічильників, що мають антимагнітний екран. Просто, якщо лічильник старої конструкції можна було зупинити ферито-барієвим магнітом, нові лічильники – потужнішим магнітом з неодимового сплаву. Це відбувається тому, що великий неодимовий магніт, прикладений до трансформатора струму, генерує в ньому магнітне поле, яке, у свою чергу, викликає магнітне насичення, що виходить за межі лінійної зони. Тому диференціальна магнітна проникність заліза зменшується й приводить до зниження показань електролічильника, підключеного до мережі через трансформатор струму. У випадку з лічильниками води, потрібно відзначити, що зовнішній магніт діє так не при будь-яких потоках води – просто він піднімає поріг нечутливості. Тобто, якщо прилад обліку пропускає без обертання лічильника, наприклад, двадцять п'ять літрів на годину, то з додаванням магніту – у кілька раз більше.

Таким чином, захищеність приладів обліку є серйозною проблемою для енергопостачальників і втрати, яких завдають несумлінні споживачі, негативно впливають на надійність і якість енергопостачання об'єктів охорони здоров'я (поліклінік, медичних стаціонарів) і тисяч побутових користувачів.

Через глобальні масштаби розкрадання електроенергії, була запропонована інноваційна технологія, за допомогою якої були створені так звані пломби-індикатори магнітного поля або пломби «Антимагніт».

Індикаторна пломба «Антимагніт» являє собою наклейку, що має прозору круглу капсулу зі спеціальною суспензією, яка реагує на зовнішнє магнітне поле, створюване промисловим магнітом. Спочатку індикатор має однорідну масу у вигляді невеликої чорної точки. Важливо відзначити, що суспензія не реагує на магнітне поле, яке виникає при експлуатації звичайних побутових приладів (зварювальних апаратів, двигунів пральних машин, електродрилів), а спрацьовує тільки при впливові магнітом, що створюють магнітне поле понад сто мілітесла. При цьому вона «вибухає», розтікаючись по всій капсулі. Таким чином, органам контролю легко пересвідчитися у факті магнітного впливу на прилад обліку. Робиться це звичайним візуальним оглядом. Важливо відзначити, що непомітно зняти антимагнітну пломбу не можна, тому що при цьому знімається тільки верхній шар наклейки й з'являється напис «OPEN VOID» - «розкрито».

Кожна пломба має унікальний ідентифікаційний номер, який фіксується в журналі обліку при її встановленні.

Сьогодні використовують тисячі антимагнітних пломб, що дозволило зупинити вал розкрадань електроенергії за допомогою впливу магніту. Звичайно такі пломби встановлюють на прилади обліку в тих приватних споживачів енергії, у яких показники впродовж шістдесяти днів відрізняються більш ніж на двадцять відсотків убік зменшення.

Робота пломби заснована на незворотному руйнуванні її внутрішньої структури, яке викликається впливом зовнішнього магнітного поля.

Час спрацьовування пломби залежить від сили магнітного поля й може бути в діапазоні від 1 секунди до 10 хвилин.

Знімання пломби проводиться вручну.

Пломба нечутлива до радіоперешкод і магнітним полів, генерованих побутовими приладами.

Кожна пломба має унікальний ідентифікаційний номер.

Перед наклеюванням антимагнітної пломби важливо переконатися в тому, що поверхня приладу обліку чиста й суха.

Якщо є необхідність, потрібно очистити її від забруднень, пилу й знежирити.

Наступний крок – зняти паперову основу пломби й акуратно наклеїти її, розгладжуючи по всій довжині. Робити це слід за температурі довкілля вищій за 0 градусів Цельсія.